6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

Bitwa o Wielką Brytanię. Zaciekła Walka do Ostatniego Myśliwca!

Szkolny turniej gry planszowej pt. Bitwa o Wielką Brytanię 1940 w kategorii singli zakończył się arcyciekawym finałem. Po zwycięskich eleminacjach i ciężkich bitwach pucharowych do walki o mistrzostwo przystąpiło dwóch niepokonanych graczy: Antoni Wolnik i Jakub Lingo. Dwójka asów‍️‍️ z IV klasy!

Pomimo że oboje są dobrymi kolegami, to podczas batalii nie było żartów!. Żadnej litości! Była zażarta “ podniebna bitka Spitfajery (ang.Spitfires) kontra Mezerszmity (niem. Messerschmitt), bezwględnie eleminowały swoich wrogów. Finał trwał dosłownie do ostatniego nietrafionego myśliwca! Minimalnie wygrał Antek, lecz i drugiemu finalisty Jakubowi należą się brawa. To było godne, pełne emocji zakończenie bardzo ciekawych rozgrywek. Jak na finał przystało!!!

Triumfatorem turnieju został Antoni Wolnik, a nagrody ufundowane przez białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej wręczyła pani dyrektor Barbara Trzebiatowska.
Gloria Antku !!!

Grzegorz Ostrożański

Odważni uczestnicy "Bitwy o Anglię"

Bitwa o Anglię 3
Bitwa o Anglię 2
Bitwa o Anglię 1

Zwycięzca turnieju "Bitwy o Anglię" Antoni Wolnik !!!

Bitwa o Anglię 5