6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Niezłomnych”

1 Marca obchodzimy Narodowy Dzień “Żołnierzy Niezłomnych” zwanych też” Wyklętymi”. Ich bezkompromisowa postawa wobec komunistycznego, a wcześniej nazistowskiego zła jest ponadczasowa. Sprzeciw wobec totalitarnej “ateistycznej, sowieckiej zarazy”, to nie tylko przykład, lecz wychowawcza nauka, jaką powinniśmy zachować wobec nikczemności, która zniszczyła przez kilkadziesiąt lat wolność kraju i katolicką wiarę wśród Polaków.

Oto motto jednego z podziemnych ugrupowań:

“Walkę o wielką Polskę uważam za największy swój obowiązek. Wstępując w szeregi NZW, mam szczerą nieprzymuszoną w tym wolę. Wpierw zginę, aniżeli zdradzę. Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu w Trójcy Świętej Jedynemu, że wiernie będę walczył o niepodległość Polski. Rozkazu Wodza Naczelnego oraz wszystkich innych przełożonych będę słuchał i posłusznie wykonywał. Tak mi dopomóż Bóg i Ty Królowo Korony Polskiej”.
Armia Podziemna Narodowe Zjednoczenie Wojskowe Komenda Okręgu “Orzeł”. D-ca “Rój”.

Tak wyglądała przysięga bohatera narodowego Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. “Rój”, który został pośmiertnie odznaczony w 2007 roku Krzyżem Komandorskim przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Polska Sobotnia Szkoła na Olivier Grove 6 jak najbardziej hołduje i pielęgnuje ten narodowy dzień, a dowodem są niesamowicie piękne prace domowe uczniów z naszej placówki edukacyjnej. Tak chcemy kształtować dzieci! Nie tylko poprzez baśnie, lecz za pomocą niezwykłej historii z prawdziwego świata! Przecież “Żołnierze Wyklęci” byli takimi samymi dziećmi jak nasze pociechy z sobotniej szkoły! Ba, niektórzy z nich nosili identyczne imiona!

Czyż nie są to godne wzorce do naśladowania? Dajmy możliwość naszym dzieciom utożsamienia się z nimi!! Część już to robi!! Popatrzcie na te dzieła!!!

CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!!

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.