Wierszowisko 2020

Drodzy Państwo,

Tegoroczne „Wierszowisko” po raz pierwszy w historii odbędzie się… wirtualnie. Polska Macierz Szkolna pragnie w ten sposób umożliwić młodym recytatorom ujawnienie swojego talentu aktorskiego. Uczestnicy konkursu będą mogli przesłać nagrania video swoich wystąpień do Macierzy za pomocą platformy WeTransfer. Nagrania te następnie prześlemy jurorom do oceny. Wszelkie szczegóły znajdą Państwo w załączonym regulaminie.

„Wirtu@lne Wierszowisko 2020” odbędzie się pod hasłem „Razem, młodzi przyjaciele!”

Hasło „Razem, młodzi przyjaciele!” promuje idee przyjaźni, solidarności, tolerancji, wspólnej zabawy, współpracy i wzajemnej pomocy. Prosimy szukać wierszy i-po raz pierwszy – fragmentów prozy poruszających wyżej wymienioną tematykę i korespondujących z hasłem tegorocznej edycji. Gorąco namawiamy również do pisania i deklamowania własnych wierszy, które zostaną opublikowane w pokonkursowym tomiku poetyckim i/lub na stronie internetowej (w zależności od liczby przesłanych utworów).

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 czerwca 2020.

Wielki Finał „Wirtu@lnego Wierszowiska” odbędzie się 28 czerwca 2020.

UWAGA! Proszę o dokładne zapoznanie się z załączonym regulaminem przed wysłaniem zgłoszenia! Z uwagi na specyfikę tej edycji, w regulaminie, który znają Państwo z poprzednich lat, wprowadzono wiele zmian!

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Formularz Zgłoszeniowy