6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

Wycieczka edukacyjna do Bletchley Park

W sobotę 11 maja uczniowie najstarzych klas wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Bletchley Park, dawnej, supertajnej siedziby brytyjskich kryptologów, którzy podczas II wojny światowej pod kierownictwem Alana Turinga pracowali nad odczytywaniem szyfrowanych słynną Enigmą wiadomości na podstawie metody odkrytej i opracowanej przez polskich matematyków-Mariana Rejewskiego, Henryka Zygalskiego I Czesława Różyckiego. Podczas tej nietypowej, interaktywnej lekcji historii ‘na żywo ’, nasi uczniowie mieli okazje poznać nie tylko niezwykle interesujący i trudny aspekt tragicznej historii Europy pierwszej połowy XX wieku, ale także niezwykłych ludzi. Naukowców, których sprawność intelektualna, odwaga I determinacja ocaliła świat od totalnej katastrofy.

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.