100 Lat Niepodległej Polski

Sto lat temu po 123 latach niewoli, krwawych powstaniach i I wojnie światowej, Polska odzyskała niepodległość i powróciła na mapę Europy. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. Sto Lat Wolnej Polski zorganizowanym przez Klub Polonia i naszą szkołę. Wspaniałe prace dzieci mogliśmy podziwiać wywieszone w dużej sali. W dwóch kategoriach konkursu: koncepcja plastyczna i sztuka koncepcyjna, odpowiednio nagrody zdobyły: Viktoria Dziduch, Anna Słocińska, Zuzanna Mula, Milena Zagórska, Maria Iwaniuk oraz Nikola Skrzyniarz. Ich prace zostały wystawione w POSk-u, a dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Klub Polonia, szkołę oraz PUNO.

Piękne akademie, przygotowane przez pana Piotra i panią Basię, przypomniały nam o bohaterstwie Polaków, którzy oddawali swe życie w krwawych powstaniach i wojnach, aby nasza ojczyzna była znów niepodległa.

Dokładnie 11 listopada w Royal Albert Hall odbył się koncert „STO LAT”. Na scenie mogliśmy podziwiać nie tylko wspaniałe gwiazdy polskiej sceny, ale również uczniów naszej szkoły, które zaśpiewały w Chórze Szkół Sobotnich i wraz z innymi harcerzami. W pięknej czerwonej sukni z białym orłem, hymn Polski wraz ze wszystkimi odśpiewała znana sopranistka, pani Ania Jeruć-Kopeć.