6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

I Komunia Święta

I komunia swieta1 -min
I komunia święta 2-min
"Wiernie wypełniamy testament założycieli szkoły"

Jesteśmy dumni !! Co więcej- bardzo szczęśliwi, kiedy widzieliśmy 8 maja przystępującą dziatwę szkolną do sakramentu I Komunii Świętej. To doniosłe wydarzenie odbyło się w kościele Świętych Młodzianków. Ze względu na obostrzenia obowiązujące podczas pandemii, podzielono dzieci na dwie podstawowe grupy. Do tak ważnego aktu przyjęcia po raz pierwszy Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa, przystąpiło dwudziestu kilku uczniów naszej szkoły.

Przygotowanie dzieci do Sakramentu Pierwszej Komunii to nasze CREDO od 70 lat! Jako przyparafialna szkoła dbamy o młode pokolenie. Kształcimy je i wychowujemy w duchu katolickim. Taka jest nasza MISJA!! Taki jest nasz CEL! Po prostu nie wyobrażamy sobie Polski bez zbawiennego krzyża. To nasza tożsamość!! Dlatego konsekwentnie od 70 lat wypełniamy testament założyciela szkoły, księdza prałata Waleriana Gajeckiego.

Bardzo dziękujemy księżom: proboszczowi Jerzemu Mirkrutowi i wikaremu Bartoszowi Kasprzyszakowi za wielki wysiłek, za ciężką pracę w przygotowanie naszych dzieci do zjednoczenia z Chrystusem. Szczególnie w trudnych czasach obostrzeń, kontroli i rygoru, jakich przystało nam żyć i w jakich musi funkcjonować szkoła oraz parafia.

Pomimo to wciąż według dobrej benedyktyńskiej myśli ” Ora et labora” stale módlmy się i pracujmy dla naszych pociech, by wyrosły na dobrych i bogobojnych ludzi.

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.