Dzień dobry Państwu!

Jubileuszowa, X Edycja Wierszowiska
 jest już za Nami! Bardzo brakuje nam tych ogromnych, kolorowych emocji – dlatego już planujemy nowe atrakcje na kolejne Wierszowisko! 

 Tymczasem w imieniu Polskiej Macierzy Szkolnej w Londynie bardzo chciałabym podziękować wszystkim zgłoszonym i zakwalifikowanym do udziału w konkursie szkołom. Wiem, że niektórzy z Państwa jechali do nas z daleka, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy bawić się w tak cudownym gronie młodych, zdolnych Polaków. Jeszcze raz bardzo gratulujemy i dziękujemy nauczycielom i opiekunom za tak wspaniałe przygotowanie Laureatów. Dziękujemy wszystkim obecnym za wzorowe stosowanie się do nałożonych na nas obostrzeń. Przede wszystkim dziękujemy wszystkim zdolnym i odważnym dzieciom! 

Przesyłam również podziękowania szkołom, bez których tegoroczne Wierszowisko nie byłoby takie, jakie było!

Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. Marie Skłodowskiej Curie Putney-Wimbledon dołożyła wszelkich starań aby Nasi uczestnicy oraz widownia mogli spędzić razem radosny i pełen pozytywnych emocji dzień. Kiedy inni się bawili – 25 wolontariuszy angażowało się w sprawną organizację, dekorację oraz koordyancję całej imprezy.

W związku z nałożonymi na nas restrykcjami (Covid19) i wspólnie opracowanym razem z Teatrem i budynkiem POSK Risk Assessment, Wierszowisko nie mogłoby się odbyć gdyby nie pomoc i zaangażowanie 10 wolontariuszy z Polskiej Sobotniej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. Mikołaja Kopernika w New Malden, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczestników i ruchem jednostronnym. Dziękujemy! 

 Dziękujemy także naszym Jurorom. Tegoroczny poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany! Proszę mi wierzyć – Nasze doświadczone Jury miało czasami ogromny problem z wyłonieniem tych „najlepszych”, choć wiadomo – wszystkie dzieci są niepowtarzalne i najlepsze! 

 Bardzo dziękujemy naszym sponsorom: Ambasadzie RP, gminie Hammersmith & FulhamThe Holy Fmaily Educational Trust, oraz naszym sponsorom prywatnym:
– Sami Swoi – Przekazy Piniężne,
– sponsorom indywidualnym.

 Dziękujemy również patronom medialnym: TVP Polonia, Tygodnikowi “Tydzień Polski”PRL Polish Radio London, COOLTURA, Goniec oraz TPL TV Polski Londyn.

 W tym roku ugościliśmy w Teatrze POSK-u ponad 200 uczestników i mamy nadzieję uzyskać podobny wynik w następnych latach. 

Wkrótce na Naszych social mediach udostępnimy pełną fotorelację.

Będziemy w kontakcie i mamy nadzieję – do zobaczenia za rok, również w tak wspaniałym gronie !

 

Aleksandra Chabrowska
Koordynator Wierszowiska 2021
Polska Macierz Szkolna
238 King Street, London W6 0RF
Tel. 0208 741 1993
E-mail: pms@polskamacierz.org
www.polskamacierz.org