Pingpongowa Przygoda

Żyjąc w czasach ciągłej niepewności spowodowanej decyzjami rządu brytyjskiego, staramy się jako szkoła wykorzystać te możliwości, które pozwalają na bezpośrednie, naturalne spotkania ludzi, a nie izolację społeczeństwa.

W październiku wspólnie z naszą parafią oraz księdzem proboszczem Jerzym Mikrutem zorganizowaliśmy turniej tenisa stołowego. Wydarzenie potrzebne dla zdrowia, uśmiechu integracji polskiej młodzieży. Także też i dorosłych rodaków żyjących w południowym Londynie. Szczególnie po „pandemicznych przejściach” z odgórnym zamykaniem kościołów, czy szkół.

Impreza kulturalno- sportowa w Sali Parafialnej trwała przez cały miesiąc. Niedzielne zmagania w ręku z paletką przy stole pingpongowym wypadły bardzo udanie. Frekwencja dopisała, gdyż przez trzy godzinny walk zwolenników tenisa stołowego oba stoły były nieustannie zajęte, a chętni nieraz musieli cierpliwie czekać na swój występ.

Wśród dziewczyn zwyciężyła 9-letnia Ayamee Aziumah. Uczennica szóstej klasy pokonała w finale Julię Karną z klasy 5 w setach 2:1. Tak więc bój hetmanek z Olivier Grove 6 był bardzo wyrównany.

Julia Karna i Ayamee Aziumah
Ayamee Aziumah( klasa VI) i Kulia Karna ( klasa V)
Ayamee Aziumah i Kulia Karna

U juniorów starszych (14-16 lat) triumfował z klasy A-level Olivier Sujkowski. W trzecim tygodniu rywalizacji do grona zwycięzców dołączył niedawny uczeń szkoły Dawid Drzewiecki.

Igor Łomiński
Dawid Drzewiecki

Najliczniejszą grupę zawodników stanowili chłopcy w kategorii wiekowej (8-12), gdzie trzeba było stworzyć, aż trzy dywizje dla chętnych gry zawodników. Z tak konkurencyjnego grona pingpongistów mistrzem został regularny parafianin Igor Łomnicki.

Oskar Łomiński ( od lewej) i Michał Aziumah( Klasa VIII )
Oskar Łomiński ( od lewej) i Michał Aziumah
Daniel Zajko( uczeń A- level) i Olivier Sujkowski( uczeń A- level)
Daniel Zajko i Olivier Sujkowski