6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

POTRZEBNA BYŁA DOGRYWKA – I Turniej „Misia Wojtka” na Olivier Grove 6

Za nami – 2 grudnia- koniec fazy grupowej regionalnych II Międzynarodowych Mistrzostw Gry „Miś Wojtek”. Nasze dwa wyborne zespoły prawdopodobnie- czekamy na końcowe oficjalne wyniki- dostały się do następnej rundy. Dlaczego?
Dlatego, że reprezentanci wspomnianych drużyn bynajmniej nie są powołani przypadkiem!!!Zostali wytypowani po ciężkiej walce rywalizacji trwającej przez cały trzeci semestr, od kwietnia po lipiec 2021. Rozgrywki zostały zorganizowane przez PSS im. hetmana Karola Jana Chodkiewicza pod patronatem Świętego Jana Pawła II.

Do udziału w I Mistrzostwach sławnego niedźwiadka przystąpiło 14 odważnych uczniów.
Zostali podzieleni na grupy walcząc przez pięć rund o miejsce w finale.

Oficjalny moment wręczenia nagród
Uczestniczki teleturnieju

Wyprodukowana przez Instytut Pamięci Narodowej edukacyjna gra znakomicie uczy młodzież historii sławnego II Korpusu Polskiego dowodzonego przez generała Władysława Andersa. Dziatwa, uczestnicząc w rozgrywkach poznaje losy polskich bohaterów oraz ciekawostki z życia kupionego w Persji miśka. Wojtek uwielbiał bić się na poduszki, pić piwo, a szczególnie uprawiać zapasy z żołnierzami.
Pomysł zorganizowania turnieju był więc przysłowiowym ”strzałem w dziesiątkę”.

Do ostatniej fazy Olimpiady Niedźwiadka dostało się 5-ciu najlepszych żaków:
Olivier Jaworski
Julia Karna
Ignacy Ostrożański ‍️
Zofia Mąkosza ‍️
Julia Wolnik

Finałowy bój nie okazał się finałowym etapem inauguracyjnej spartakiady. Współzawodnictwo szkolnej dziatwy przebiegło niezwykle zażarcie. Wyobraźcie sobie państwo, iż bardzo wyrównane potyczki doprowadziły do dogrywki. Dopiero dodatkowa partia gry wyłoniła zwyciężczynię I Mistrzostw „Misia Wojtka”.

Niesłychany, pełny silnych wrażeń repasaż wygrała 9- letnia Julia Karna, która była ciut lepsza od Zofii Mąkoszy. Tuż za koleżankami uplasowała się na trzecim miejscu najmłodsza uczestniczka misiowych zawodów Julia Wolnik (8 lat). Za dzielnymi dziewczynami znaleźli się pozostali świetni finaliści: Olivier Jaworski (4 miejsce) oraz Ignacy Ostrożański.

Finalistki Julia Karna (z lewej) i Zofia Mąkosza
Finalistki Julia Karna (z lewej) i Zofia Mąkosza

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkolnym graczom za występy podczas tych trzech miesięcy zmagań i walk. Bardzo jesteśmy wdzięczni Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku za ufundowanie pięknych nagród.

Niedługo nowy 2022 rok i czas na kolejną II Uniwersjadę „Misia Wojtka”.

Autor:
Barbara Trzebiatowska

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.