6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

Julie Pokazały Charakter – Przykład Walki Do Końca!

Nasze bardzo zdolne uczennice Julie – Dadson i Kondracka godnie zareprezentowały szkołę w I oficjalnym turnieju online gry planszowej Instytutu Pamięci Narodowej ”Niepodległa”.

Do rywalizacji w międzynarodowych mistrzostwach przystąpiło 21 odważnych szkół. Rzecz jasna większość z Polski, lecz walkę podjęły także polskie placówki edukacyjne ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec.

W tak wyborowym towarzystwie przyszło dwóm Julkom ”bić się o Niepodległą”. Dziewczyny udowodniły, iż hartu ducha i zawziętości im nie brakuje!

Wpierw musiały zaliczyć test wiedzy historycznej o czasach zmagań dyplomatycznych, krwawych bitew związanych z I Wojną Światową i drogą narodu do upragnionego samostanowienia.

Niestrudzone Julie “wyszły z tarczą” zajmując 15 wyjściową pozycję. Przeszły więc do następnej fazy rozgrywek. Bardzo ciężkiej, gdzie czyhał na nie, bezwzględny, okrutny i złowrogi system okupantów. W szczególności niemieckich Prus oraz Rosji – niebawem bolszewickiej.

Dzielne bojowniczki z Olivier Grove 6 wojowały na kilku frontach. Jak generał Józef Haller, starając się zdobyć otwarty dostęp do morza dla ukochanej Ojczyzny. Podjęły ryzykowną strategię nierównej walki z Sowietami i Prusakami, wzorując się na nieugiętym Naczelnikiem Józefem Piłsudskim. W międzyczasie, pomimo zmęczenia ponad 4-godzinną grą, szukały najlepszych rozwiązań jako dyplomatki. Idąc drogą Ignacego i Heleny Padarewskich starały się nasze świetne Julie uzyskać jak najwięcej dla dobra Polski na polu trudnych negocjacji.

Starcia o “Niepodległą” zakończyły dopiero na przedostaniej rundzie. Nieustępliwie walcząc na wielu frontach. Takie młode, mocne i bijące się do końca charaktery potrzebujemy na Olivier Grove 6 !!!

Podczas październikowego apelu zasłużenie odebrały szkolne “Virtuti Militarii”. Warto nagradzać tych, którzy nawet w trudnych sytuacjach nigdy się nie poddają !!! Zasłużone ordery otrzymały z rąk pani Barbary Trzebiatowskiej.

Salute Drogie Julie !!!!

Autorzy:
Barbara Trzebiatowska
Grzegorz Ostrożański

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.