Zespół Pieśni i Tańca “Karolinka” – Duma Brytyjskiej Polonii

Zespół ,,Karolinka” powstał w 1978 roku. Nad jego rozwojem artystycznym czuwa córka założycielki zespołu pani Jolanta Kutereba.
Celem zespołu jest poznanie, też przekazanie, poprzez taniec oraz piosenkę, polskich tradycji, kultury i obyczajów pokoleniom urodzonym w Wielkiej Brytanii. Wysoki poziom artystyczny i techniczny zespołu przyniósł szerokie uznanie w Wielkiej Brytanii, ale również na polskich festiwalach folklorystycznych, podobnie w wielu krajach Europy.
,,Karolinka” ściśle współpracuje z naszą szkołą. Często bierze udział w uroczystościach szkolnych. Dzięki czemu nasze dzieci szkolne występują na wielu festiwalach w Anglii i w Polsce.

Autor: Barbara Trzebiatowska

Historia zespołu w fotograficznym skrócie

Zdjęcia zostały udostępnione przez Zespół Pieśni i Tańca “Karolinka” i są one ich wyłączną własnością. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania ich bez pisemnej zgody zespołu.