6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

NIE WOLNO ZAPOMNIEĆ !!!ROCZNICA ŚMIERCI ZAŁOŻYCIELA SZKOŁY!!!!

Sobotniego, wrześniowego dnia -26 IX Anno Domini 2021 nasza szkoła miała bardzo ważną rocznicę. W dodatku jubileuszową. Dokładnie 10 lat temu zmarł wspaniały człowiek. Wielce oddany Bogu, Kościołowi i Polsce kapłan. 

Mowa tu o niesamowitym patriocie, księdzu prałacie Walerianie Gajeckim. To właśnie on założył szkołę i wybrał za patrona hetmana Karola Jana Chodkiewicza. To dzięki niemu powstała „polska wyspa” na Olivier Grove 6 przy współpracy państwa Brzeskich i innych.

Wspomniana rodzina Brzeskich użyczyła swój dom – budynek na potrzeby edukacji polskich dzieci. Tak powstała nasza szkolna placówka, która nadal działa. Przez 71 lat i w tym samym miejscu!!!! Jak pragnęli założyciel szkoły ksiądz Gajecki oraz darczyńcy budynku państwo Brzescy.

Prałat Walerian został proboszczem także parafii na South Norwood, przez co silną wiarą katolicką oraz nauką języka polskiego i historii ojczyzny kształtowała się należycie polska wspólnota w południowym Londynie.

Z okazji jubileuszowej rocznicy nasza szkoła ogłosiła konkurs plastyczny związany z życiem oraz działalnością czcigodnego księdza prałata Waleriana Gajeckiego.

Tego niezwykle ważnego dnia pani Agnieszka Skrzyniarz, asystentka i opiekunka III klasy pojechała z uczniami złożyć hołd naszemu założycielowi szkoły. Uczcić pamięć, tego wspaniałego Sługi Bożego.

DROGI CZCIGODNY PRAŁACIE WALERIANIE!!! WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI U SAMEGO BOGA!!! CHROŃ, WSPIERAJ I BROŃ PRZED NIEBEZPIECZEŃSTWAMI NASZĄ SZKOŁĘ!!! AMEN!!!

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.