6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

Pierwsza od Dwóch Lat Parafialna Biesiada Szkolna

W niedzielę, 30 czerwca odbyła się pierwsza od dwóch lat Parafialna Biesiada Szkolna. Na placu przed kościołem od rana można było zobaczyć krzątających się rodziców uczniów naszej szkoły. Powoli zaczęły pojawiać się niewielkie stoiska. Każde z nich oferowało coś innego. W powietrzu unosił się zapach grillowanych kiełbasek i burgerów. Na stołach stały kolorowe sałatki. Nieco dalej oko kusiły pyszne domowe ciasta. Tuż za nimi stała budka z napojami i lodami. Nie zabrakło także babki ziemniaczanej i kartaczy własnoręcznie wykonanych przez naszą Panią Dyrektor Ewę i Panią Iwonę.

Wzdłuż placu rozstawione zostały rzędy stołów, przy których po mszy zasiedli parafianie, rodzice i dzieci z naszej szkoły. W nowo otwartej sali także nie zabrakło atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się loterie dla dorosłych i ich pociech, w których można było wylosować ciekawe nagrody. Szczególną radość sprawiło dzieciom malowanie twarzy, rzut do celu, dekorowanie toreb i piórników oraz zabawa przy muzyce.

Patrząc z boku, jak przyjemnie ludzie spędzają niedzielne popołudnie, pomyślałam, że tak naprawdę nie trzeba wiele miejsca, by zorganizować coś fajnego i wartościowego. Potrzebne jest natomiast serce, chęci i zaangażowanie ludzi tworzących tę naszą szkolną wspólnotę. Rodzice bardzo się postarali o to, abyśmy wszyscy razem z parafianami i innymi gośćmi mogli się spotkać, porozmawiać i zjeść coś smacznego. Dopisała nam nawet pogoda, a w tym kraju bywa z nią różnie.

Celem biesiady, co bardzo ważne, było także pozyskanie środków na wyposażenie dwóch nowych parafialnych sal na pierwszym piętrze. I tu organizatorzy odnieśli duży sukces. Udało się uzbierać kwotę powyżej 2800 funtów.

Myślę, że ta pierwsza od dłuższego czasu impreza przy Oliver Grove pokazała, jak ważna jest nasza współpraca i dbanie o to, aby nasza szkoła mogła dalej trwać, rozwijać się i być miejscem, w którym nasze dzieci będą mogły pielęgnować swoją polskość. Jak pokazała ta niedzielna biesiada, dzięki zaangażowaniu nauczycieli i rodziców wszystko to jest możliwe.

Autor: Katarzyna Ciesielska

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Biesiady: KLIKNIJ TUTAJ!

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.