6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

SZKOŁA “WIERSZOWISKIEM” STOI: Scena 1 – Doskonałe Rozpoczęcie Amelki Cybuli!

Tegoroczna, ho-ho-ho już 9- letnia, a więc jubileuszowa edycja „Wierszowiska“ była dla naszej szkoły naprawdę wyjątkowa. Uczniowie tej wciąż niepowtarzalnej – 71 lat istnienia- placówki edukacyjnej znakomicie się spisali. Jesteśmy z nich dumni, a przede wszystkim dziękujmy Panu Bogu za ich co sobotnią obecność na Olivier Grove 6.

Wyobraźcie sobie państwo, ileż to trzeba mieć w sobie odwagi i opanowania, aby móc pogodzić dwa bardzo istotne wydarzenia. Takie okoliczności miały właśnie miejsce w życiu 10-letniej Amelki Cybuli. Mianowicie, dnia 26 września w przeciągu zaledwie dwóch godzin ta dzielna dziewczyna zamierzała znaleźć się w obu ważnych dla niej punktach. Najpierw reprezentując dumnie szkołę na deskach sceny w POSK-u , w zachodnim Londynie. Natomiast chwilę po występie chyżo pomknęła do kościoła „Holy Innocent” na South Norwood, gdyż pragnęła uczcić rocznicę przyjęcia Jezusa Chrystusa pod postacią Komunii Świętej.

Niesamowicie zdolna Amelka wyszła z tych trudności zwycięsko. Dała przykład wielkiej odwagi występując przed wypełnioną po brzegi publicznością w Sali Teatralnej Polskiego Ośrodka Społeczno- Kulturalnego. Przecież jej pierwszej wystąpić było najtrudniej. To nasza kadrowiczka przetarła niełatwe szlaki pozostałym uczestnikom festiwalu. 

Wypadła znakomicie recytując długi wiersz Jana Brzechwy pod tytułem: „Sòjka”. Co więcej, tak świetną inauguracją podniosła wysoko poprzeczkę oraz zmotywowała kolegę z klasy Maksymiliana Zborowskiego, który chwilę później pokazał swój własny kunszt oratorski. Dowodem tego są gromkie, głośne i rzęsiste brawa, jakie otrzymała niesamowita dziewczyna zaraz po autorskiej prezentacji.
Niezmiernie jesteśmy szczęśliwi z bardzo dobrego popisu krasomówczego Amelii i gorąco polecamy obejrzenie zamieszczonego poniżej filmiku, dokumentującego pokaz nieprzeciętnych umiejętności uczennicy V klasy porannej.
Jednym słowem Amelia dała mocny, znakomity i na bardzo wysokim poziomie początek zmagań. Naelektryzowała nas swym wprowadzeniem, dała otuchy oraz sił pozostałym naszym szkolnym reprezentantom do bardzo trudnych, lecz niezapomnianych przedstawień.

Amelko. Dziękujemy Ci Za To!!!

Autorzy:
Barbara Trzebiatowska
Grzegorz Ostrożański

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.