6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022/2023

10 września rozpoczęliśmy kolejny rok nauki w naszej placówce. Pierwszym punktem uroczystości była Msza Święta w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie wzięliśmy udział w akademii. Było uroczyście, doniośle, z bardzo bogatą oprawą. Z interesującym scenariuszem, przygotowanym przez Panią Dyrektor Ewę Nalewajko.

Co więcej, na deskach sali parafialno- szkolnej pojawiły się ważni goście, ściśle związani ze szkołą i jej niebagatelną historią.

Mianowicie pani Elżbieta Cząstka. Emerytowana nauczycielka, która oddała swoje serce naszej placówce edukacyjnej pracując 27 lat dla dobra polskich dzieci na obczyźnie.

Akademia rozpoczęła się od dostojnego wprowadzenia flagi Rzeczypospolitej Polski w asyście uroczyście ubranej sztafety uczniów: Julii Kondrackiej, Zuzanny Skrzyniarz i Daniela Zajko. Trójka ubranej w szarfy narodowe młodzieży doszła równomiernym rytmem do sceny, aby zacząć podniośle hymn narodowy. Wszyscy wstali i z kilkuset gardeł rozległ się „Mazurek Dąbrowskiego„.

Uroczystość poprowadził elegancko ubrany uczeń VII klasy Oskar Rosłaniec, który swoim doniosłym głosem i piękną dykcją powitał wszystkich zebranych.

 

Akademia rozpoczęła się od dostojnego wprowadzenia flagi Rzeczypospolitej Polski w asyście uroczyście ubranej sztafety uczniów: Julii Kondrackiej, Zuzanny Skrzyniarz i Daniela Zajko. Trójka ubranej w szarfy narodowe młodzieży doszła równomiernym rytmem do sceny, aby zacząć podniośle hymn narodowy. Wszyscy wstali i z kilkuset gardeł rozległ się „Mazurek Dąbrowskiego„.

Uroczystość poprowadził elegancko ubrany uczeń VII klasy Oskar Rosłaniec, który swoim doniosłym głosem i piękną dykcją powitał wszystkich zebranych.

Na scenie pod – sprawnym nadzorem pani dyrektor Ewy Nalewajko, która ciepło i serdecznie przywitała nas wszystkich po letniej przerwie – przedstawiono widzom różnorodny repertuar poezji szkolnej zakończony sporą dawką potrzebnego humoru w wykonaniu bardzo utalentowanej artystycznie uczennicy klasy maturalnej Moniki Rak.

Lecz jej poprzedniczki Julia Karna (VI kl), Nikola Skrzyniarz (VII kl), Zofia Mąkosza (VIII kl), Pola Kiedrowski (VIII kl ), a szczególnie Natalia Piela (VII kl) recytowały interesująco, a co najważniejsze „jak magnezy”, przyciągnęły uwagę nas odbiorców swoją wysublimowaną, poetycką audycją.

Aż kartki fruwały na scenie!! Taktownie rozrzucane przez sarkastycznie uśmiechniętą Monikę Rak.

Więc rozpoczął się rok szkolny w murach uczelni na Olivier Grove 6 z mocnym akcentem oraz pozytywną energią!! Nic tylko się dołączyć i zabrać się ochoczo do pracy!!! W końcu nas nauczycieli wywołano pojedynczo na scenę!!!

PS.
Wielkie podziękowania należą się pani wicedyrektor Barbarze Trzebiatowskiej za piękny wystrój uroczystości na scenie oraz pani Marii Andrych, nauczycielce klasy maturalnej za niezbędną pomoc techniczną.

Natomiast parze: wicedyrektor, pani Marcie Czarneckiej i dyrektor Ewie Nalewajko za włożony trud i realizację tego bardzo doniosłego wydarzenia.

Fotorelację z akademii mogą Państwo obejrzeć TUTAJ.

Autor:
Grzegorz Ostrożański

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.