Hetmanki i Husaria „ On The Tour – Maj 2022 „

Nasze wyselekcjonowane wojowniczki pokazały się z jak najlepszej strony na tegorocznym turnieju Polonijnych Mistrzostw Świata „ Miś Wojtek 2022”. Oba zespoły zakwalifikowały się do finału z pośród 60 szkół reprezentujących 19 państw na świecie.

Każda szkoła mogła zgłosić maksymalnie dwie drużyny. Tylko dwie placówki edukacyjne doprowadziły obie drużyny do majowego finału w Warszawie. Obok naszej dokonała tego wspaniałego sukcesu polska szkoła we Francji.

Co więcej Julia Karna i Julia Wolnik stanowiły najmłodszą wiekowo parę w całym turnieju. Te znakomite Hetmanki z Londynu uplasowały się tuż za podium zdobywając taką samą ilość punktów co medaliści.

Także znakomicie walczyła o honor szkoły husarka Zofia Mąkosza. Jej kolega z drużyny Oliwier Jaworski nie mógł wystąpić na misiowej olimpiadzie z przyczyn chorobowych, ale należy tu zaznaczyć, że wejście drużyny do finału to także jego ogromna zasługa.
W ostatniej chwili dołączyła do Zosi młodziutka Barbara Bastkowska z Irlandii. Pomimo braku możliwości zgrania się, Husaria Chodkiewicza pozostawiła za sobą pokonanych „na placu planszowego boju” aż połowę uczestniczących dywizji.
Wielka Chwała Naszej Zosi oraz Naszym Julkom!!!

Dzielne wojowniczki przez 5 dni obok walki poznały wiele istotnych dla dziedzictwa Ojczyzny miejsc w stołecznej Warszawie. Zwiedzając kilka muzeów: Powstania Warszawskiego, czy Wojska Polskiego.
Odwiedzając piękne Łazienki, zwiedzając Pałac na wyspie oraz słynny Zamek Królewski, gdzie uczestniczyły w lekcji historii.

To wielka, pozytywna dawka wiedzy o niesamowitej, unikalnej i dumnej historii polskiego narodu. Dzięki czemu lepiej jest zrozumieć, dlaczego WARTO BYĆ POLKĄ I POLAKIEM!!!

Wielkie podziękowania należą się też rodzicom naszych hetmanek. Pani Annie i Panu Bartłomiejowi Karnym, Pani Ewelinie i Panu Krzysztofowi Mąkoszom, Pani Kamili i Panu Bartłomiejowi Wolnikom oraz Pani Agnieszce i Panu Jarosławowi Jaworskim. Bez ich pomocy, oraz poświęconego czasu takiego sukcesu po prostu by nie było.

Szczególnie wdzięczność należy się też dwóm wychowawczyniom, a zarazem trenerkom- opiekunkom paniom Barbarze Trzebiatowskiej i Ewie Nalewajko, które przez cały sezon turnieju październik 2021 / maj 2022 zadbały o nasze uczennice. Są Matkami tego sukcesu!!!

Końcowa tabela II Edycji Polonijnego Turnieju „Misia Wojtka”

1 miejsce – ELIADA, 44 punkty
19 miejsce – ARMIA ANDERSA, 22 punkty
20 miejsce – TEAM ARGENEUIL, 19 punktów

Wielki SZACUN Organizatorom

Fotorelację z turnieju mogą Państwo obejrzeć TUTAJ.

Autor:
Grzegorz Ostrożański