6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

Konkurs „Poznajmy Naszych Patronów” rozstrzygnięty

Konkurs, tak ważny dla historii i tożsamości szkoły dobiegł końca. Dotyczył dwóch ważnych postaci, związanych z dziedzictwem naszej placówki edukacyjnej. Pierwszą z nich jest założyciel szkoły, ksiądz prałat Walerian Gajecki. Salezjanin, więzień sowieckiego obozu, który po zakończeniu II wojny światowej w 1950 roku założył polską szkołę na Croydon. Jedną z najstarszych w Wielkiej Brytanii. Ponadto został pierwszym proboszczem parafii Jezusa Miłosiernego, która zaraz po szkole zaczęła funkcjonować w murach szkolnych na Olivier Grove 6. W zeszłym roku obchodziliśmy 10 letnią rocznicę śmierci tego wspaniałego człowieka. To on wybrał na patrona szkoły genialnego stratega wojskowego Wielkiego hetmana Karola Jana Chodkiewicza. Obrońcę potężnej XVII-wiecznej Rzeczypospolitej. Wiernego żołnierza, obrońcy kraju i wiary katolickiej, który służbę swą zakończył 25.IX.1621roku w twierdzy Chocim, oddając życie w obronie europejskich wartości, czyli cywilizacji łacińskiej na rubieżach Ojczyzny. Tak więc w zakończonym roku szkolnym mieliśmy okrągłą 400-letnią rocznicę śmierci patrona 72-letniej szkoły.

Zdjęcie z rozstrzygnięcia konkursu, zdjęcia prac nagrodzonych
Zdjęcie z rozstrzygnięcia konkursu, zdjęcia prac nagrodzonych

25 czerwca na uroczystym zakończeniu roku szkolnego nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu „Poznajmy Naszych Patronów”.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody.
Komisja przyznała ex aequo I miejsca:
Julii Dadson za piękny portret niepokonanego huzara.
Julii Karnej autorce znakomitej pracy przedstawiającą część więziennego ubrania z ręcznie ulepionym różańcem.
Ninie Kazanowicz twórczyni przestrzennego projektu polskiego wojownika na koniu.
II miejsce otrzymał:
Brian Dadson za pracę pisemną o patronie szkoły.
Wyróżnienie otrzymała nasza najmłodsza uczestniczka konkursu:
Lena Dadson

Praca Niny Kazanowicz
Praca Niny Kazanowicz
Praca Julii Karnej
Praca Julii Karnej
Zdjęcie praca Julii Dadson
Zdjęcie praca Julii Dadson

Gratulujemy wszystkim laureatom. Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom i gorąco zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach organizowanych przez naszą szkołę konkursach.

Autorzy:
Ewa Nalewajko
Barbara Trzebiatowska

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.