6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

”ŚWIĘCI“ na Oliver Grove 6. Bal z okazji DNIA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zwycięstwo zmartwychwstałego Jezusa daje nadzieję, sens i drogowskaz dla ludzkiego życia. Jest fundamentalną wartością credo Polskiej Szkoły Sobotniej na Norwood Junction. Krzewienie wiary, na której przecież zostały oparte podwaliny państwa polskiego oraz jej tysiącletnia tożsamość są podstawą misji. Są najważniejszym celem tejże 71- letniej placówki edukacyjnej.

Można dbać o tak ważne sprawy choćby poprzez zabawę. Dla najmłodszych szkolno- parafialnych pociech tak – chyba najlepiej uda się utrwalić wspaniałą tradycję Dnia Wszystkich Świętych. Przecież posiadamy orędownika w niebie! Naszego patrona Jana Pawła II ! Wielkiego Polaka, który tak kochał młode pokolenie‍️‍️.

Tak więc, w pierwszą listopadową niedzielę doszło do wydarzenia z okazji Dnia Wszystkich Świętych. Na deskach sali bawiła się rzesza poprzebieranych dzieci. Odziane w różne stroje, radośnie upamiętniające świętych ludzi „co poszli za Chrystusem”. W dodatku z różnej przestrzeni czasu, od narodzenia Zbawiciela po XX wiek. Na przekór antychrześcijańskiej tandecie zalewającej londyńskie ulice ze szkieletami, czy trupimi czaszkami pod pozorem zabawy ze śmiercią.

U Świętych wszystko jest możliwe! Ponad czasowe spotkanie św.Jadwigi(XIV w.) ze św.Faustyną( XX w).
U Świętych wszystko jest możliwe! Ponad czasowe spotkanie św.Jadwigi(XIV w.) ze św.Faustyną( XX w).
Dusza dobrego towarzystwa- Maria Andrych.
Dusza dobrego towarzystwa- Maria Andrych.
Stanowisko upiększania śwętych twarzyczek.
Stanowisko upiększania śwętych twarzyczek.
W kręgu kandydatów na Świętych.
W kręgu kandydatów na Świętych.
Kółeczko Świętych- w jedności siła!!!
Kółeczko Świętych- w jedności siła!!!
Zwycięzcy konkursu:  Oskar Vibaharan (z lewej) , Amreia Vibaharan (po środku) z koleżanką.
Zwycięzcy konkursu: Oskar Vibaharan (z lewej) , Amreia Vibaharan (po środku) z koleżanką.

Pod koniec balu „Dnia Wszystkich Świętych” doszło do wyborów na najlepiej ubranego Świętego i najpiękniej ubraną Świętą. Chętni do konkursu prezentowali się znakomicie. Przez co stanowili bardzo trudny wybór dla sędziego plebiscytu. Dlatego o zwycięzcach decydowały wyłącznie brawa, a dokładnie ich nieprzerywana długość.

Burzę oklasków wygrała para Świętej Rodziny, za którą przebrało się rodzeństwo Amelia (I klasa) i Oskar (IV klasa) Vibaharanowie. Wspaniały pomysł na aranżację Świętego Józefa oraz Świętą Maryję dały znakomity efekt. Rzęsiste fanfary otrzymali także inni Święci, którzy zaszczycili swoją wieczorną wizytą szkolne mury na Olivier Grove 6. Pojawiła się ich cała plejada: św. Franciszek, św. Faustyna, św. Maksymilian Kolbe, św. Jan Paweł II i wielu, wielu innych.

Energia Ducha Radosnych Dzieci dobrze wchłonęła nas wszystkich dorosłych świadków balu „Dnia Wszystkich Świętych”.

Chwała i Wielki Szacun im za to!!!

Autor:
Grzegorz Ostrożański

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.