6 Oliver Grove

London SE25 6EJ

kontakt@szkola-croydon.co.uk

07578781570 (w soboty 09:30 - 13:00)

VII edycja Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży „Wierszowisko”

Za nami finał VII edycji Festiwalu Poezji dla Dzieci i Młodzieży “Wierszowisko”. Hasłem tegorocznego konkursu było: ”Rodzina. O mamie, tacie, siostrze i bracie, i wszystkich tych, których kochacie”.

Naszą Polską Szkołę reprezentowali, indywidualnie:

Michalina Wójcicka-Konas, w kategorii wiekowej: 7-9 lat;
Nikola Skrzyniarz, w kategorii wiekowej: 7-9 lat;
Oscar Rosłaniec, w kategorii wiekowej: 7-9 lat.

Do prezentacji grupowej przygotowali się uczniowie klasy 5:

Natasza Stępień;
Zuzanna Mula;
Wiktoria Dziduch;
Adam Zarzyczny.

Z dumą oznajmiamy, że Michalina Wójcicka-Konas zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Jest to wielkie osiągnięcie! Gratulujemy!

Warto podkreślić, że utwór, który zaprezentowała Michalina, jest autorstwa jej mamy-Pani Joanny Wójcickiej-Konas:

“Bardzo dziękujemy Pani Joannie za ten utwór. Jest to przykład wyjątkowej, artystycznej współpracy pomiędzy rodzicem a uczniem, matką i córką. Ma to dla nas dużą wartość. To nie była praca odtwórcza a wspólny akt tworzenia. W poezji, w mojej opinii najważniejsze są emocje a ten utwór reprezentował te najsubtelniejsze”. – powiedziała Pani Grażyna Kunysz.

Oscar Rosłaniec otrzymał wyróżnienie, które również jest wielkim osiągnięciem. Dziękujemy! Podczas widowiska uczniów wspierały: p. Katarzyna Zajko, p. Danuta Mikołajczyk, p. Barbara Trzebiatowska oraz Pani dyrektor, która postanowiła podzielić się z nami swoimi obserwacjami:

“Sala była wypełniona po brzegi. To olbrzymi stres. Jestem pełna podziwu dla naszych uczniów. Dla wszystkich uczniów. Dla mnie każdy uczestnik był świetnie przygotowany, więc z niecierpliwością wyczekiwałam na ogłoszenie wyników. Miałam dobre przeczucie- wygraliśmy! Jestem dumna z występów moich uczniów i dziękuję wam za to, co zrobiliście. Jak pokazaliście, na swój wyjątkowy sposób, czym jest dla was poezja polska. Pokazaliście emocjonalną stronę waszej przygody z językiem polskim. Chciałam podziękować rodzicom, za trud włożony w przygotowanie artystów. Dziękuję Pani Barbarze Trzebiatowskiej za pomoc w przygotowaniu scenicznym. Dzięki takim wydarzeniom czuję, że nasza praca, jako nauczycieli, ma sens. To jest motywacja. Dziękuję”.

Relację z konkursu można obejrzeć w TV Polski Londyn oraz na stronie POSK. Hiperłącza znajdą Państwo pod tekstem.

Redakcja dołącza się do podziękowań oraz życzy wszystkim uczniom dalszych sukcesów w kolejnych edycjach “ Wierszowiska”.

Izabela Skrzypczak

Ruszyły zapisy na rok 2024/25:

12.03.2024 – obecni uczniowie naszej szkoły i ich rodzeństwo rozpoczynające naukę w nasze szkole.
01.04.2024 – dzieci do tej pory nieuczące się w naszej placówce.

Zmianie uległa kwota opłaty za czesne. Kwotę czesnego, jak i kryteria przyjmowania uczniów, znajdą Państwo w zakładce: Procedury Zapisów i Opłaty.